جهان استقلال استقلال اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

جهان: استقلال استقلال اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اجتماعی واکنش ابتکار به قتل «ندا»

معاون مدیر جمهور در امور زنان و خانواده در تصویر العمل به قتل دختر ۷ ساله در مشهد بر لزوم آگاهی‌بخشی به کودکان، توجه به اورژانس اجتماعی و اطلاع‌رسانی مردمی به م

واکنش ابتکار به قتل «ندا»

واکنش ابتکار به قتل «ندا»

عبارات مهم : آموزش

معاون مدیر جمهور در امور زنان و خانواده در تصویر العمل به قتل دختر ۷ ساله در مشهد بر لزوم آگاهی بخشی به کودکان، توجه به اورژانس اجتماعی و اطلاع رسانی مردمی به منظور پیشگیری از حوادث مشابه تأکید کرد.

به گزارش ایسنا، معصومه ابتکار در تصویر العمل به قتل ندا علی زاده، دختر ۷ ساله افغان در مشهد، منشتر شدن رشته توییتی در صفحه منتسب به خود در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: «تکرار ماجرای تلخ «آتنا» در مشهد جهت «ندا»؛ از پلیس ١١٠، آگاهی و قاضی که سریعاً مجرم را شناسایی کردند باید تقدیر کنیم. آموزش خانواده و کودکان، تا هیچ کس به غریبه اعتماد نکند، تا نه گفتن و مقابله با هر تطمیع را بیاموزند».

وی ادامه داد: «آموزش مهارت های زندگی محور مهم موافقتنامه معاونت زنان و خانواده و وزارت آموزش و پرورش و تشکل های غیر دولتی بوده و سال ٩٧ با قوت بیش تر ادامه خواهد یافت. لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت گام مهمی جهت ارتقاء امنیت هست، گرچه قوانین فعلی هم به شدت با تعرض و قتل مقابله می کند».

واکنش ابتکار به قتل «ندا»

معاون مدیر جمهور در امور زنان و خانواده افزود: «ماجرای تلخ «ندا» اهمیت اورژانس اجتماعی ١٢٣ را یادآوری می کند. معاونت از اورژانس ١٢٣ قویاً پشتیبانی می کند. از شهرداران کشور می خواهم در تبلیغات محیطی خود نسبت به این گونه آسیب ها هشدار دهند. هر شهری باید به طور مستمر خط تماس ١٢٣ را در تبلیغات محیطی معرفی کند؛ این یک وظیفه عمومی است».

وی اضافه کرد: «گرچه این گونه جرایم در کشور ما در قیاس با جوامع دیگر اوج نیست، ولی حتی یک مورد هم پذیرفتنی نیست. اگر کسی را می شناسید که سوء واکنش‌ها دارد، اگر از کودک آزاری یا همسرآزاری خبر دارید و اطلاع ندهید شریک جرم محسوب می شوید و آن وقت دیگر خیلی دیر است».

معاون مدیر جمهور در امور زنان و خانواده در تصویر العمل به قتل دختر ۷ ساله در مشهد بر لزوم آگاهی‌بخشی به کودکان، توجه به اورژانس اجتماعی و اطلاع‌رسانی مردمی به م

به گزارش ایسنا، هفتم فروردین ماه، ندا علی زاده، دختر ۷ ساله افغان، هنگامی که جهت خرید نان از منزل خود در منطقه شهرک شهید رجایی مشهد بیرون می رود، بعد از آزار و اذیت به وسیله مرد همسایه به قتل می رسد. جنازه این کودک ساعاتی بعد در کیسه ای در نزدیکی محل به وسیله اهالی پیدا می شود. با ورود پلیس و دستگاه قضایی قاتل که مردی ۴۱ ساله است ظرف کم تر از ۴۸ ساعت بازداشت شده است و به قصد و اقدام خود اعتراف می کند.

واژه های کلیدی: آموزش | مقابله | اورژانس | خانواده | شبکه اجتماعی | معصومه ابتکار | اورژانس اجتماعی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs