جهان استقلال استقلال اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

جهان: استقلال استقلال اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری «جاده قدیم» فضایی خانمانه دارد / منیژه حکمت

«جاده قدیم» استمرار همان دیدگاه، تفکر و اندیشه من هست، ولی در یک بستر اجتماعی متفاوت.

«جاده قدیم» فضایی خانمانه دارد / منیژه حکمت

منیژه حکمت: «جاده قدیم» فضایی خانمانه دارد

عبارات مهم : جشنواره

«جاده قدیم» استمرار همان دیدگاه، تفکر و اندیشه من هست، ولی در یک بستر اجتماعی متفاوت.

به گزارش صبا، منیژه حکمت تهیه کننده و کارگردان سینمای کشور عزیزمان ایران بعد از ۱۱سال بار دیگر در مسند کارگردانی یک فیلم نشسته و «جاده قدیم» را در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر به نمایش خواهد گذاشت. حکمت که پیش از این «زندان و زنان» و «سه زن» را در کارنامه کارگردانی خود داشته، «جاده قدیم» را با حضور مهتاب کرامتی و فرهاد اصلانی در سکوت کامل خبری جلوی دوربین برد و آن را در جشنواره فیلم به معرض قضاوت داوران و مردم خواهد گذاشت.

حکمت راجع به شباهت یا تفاوت فضای فیلمش با دو فیلم قبلی خود گفت:همان طور که قبلا گفتم خیلی کارگردان حرفه ای نیستم و دغدغه هایم را در خصوص معضلات اجتماعی و با نشانه ایجاد یک جریان فکری، به تصویر می کشم.«جاده قدیم» هم استمرار همان دیدگاه، تفکر و اندیشه هست، ولی در یک بستر اجتماعی متفاوت.

دو فیلم قبلی منیژه حکمت فضایی خانمانه داشتند و پرسشها جامعه زنان را مورد بررسی قرار می دادند. این کارگردان راجع به اینکه آیا این فیلم هم فضای خانمانه دارد، توضیح داد: بله این فیلم هم فضای خانمانه دارد. یکی دیگر از معضلات بزرگی که جامعه ما و البته جامعه جهانی باید تکلیفش را با آن روشن کند، در این فیلم مطرح کرده ام. در حقیقت یکی از پرسشها عدیده ای که زن ها به خصوص در کشور عزیزمان ایران دارند و با آن درگیر هستند، در این فیلم بازگو می شود.

تهیه کننده شهر موش ها۲ و ورود مردها ممنوع، در پاسخ به این پرسش که آیا فیلم را در سکوت خبری ساخته است؟ گفت: مردم به موقع از فیلم مطلع خواهند شد و فیلم اثر خودش را خواهد گذاشت. من فکر می کنم این فیلم با استقبال مردم روبه رو شود.

منیژه حکمت راجع به آینده نگری اش از اتفاقی که در جشنواره سی و ششم جهت فیلمش رخ خواهد داد توضیح داد:من همه چیز را رصد می کنم؛ امسال فیلمسازانی که معمولا مورد تایید جشنواره هستند، در این مسابقه حضور دارند، ولی من هم نمی خواهم نقش سیاهی لشکر جشنواره فیلم فجر را بازی کنم و به موفقیت فیلم ام امیدوارم و امید دارم داوری ها بر اساس عدالت و بر مبنای شاخصه های سینمایی و منافع ملی باشد.

«جاده قدیم» فضایی خانمانه دارد / منیژه حکمت

واژه های کلیدی: جشنواره | کارگردان | کارگردانی | جشنواره فیلم | معضلات اجتماعی | کارگردان سینما | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs