جهان استقلال استقلال اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

جهان: استقلال استقلال اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار گوناگون حقایق عجیب راجع به جنگل آمازون

جنگل آمازون بزرگترین جنگل زمین است که ۱۳ کیلومتر مربع وسعت داشته و بخش هایی از نه کشور: برزیل، بولیوی، کلمبیا، اکوادور، گویان، گویان فرانسه، پرو، سورینام و ونزو

حقایق عجیب راجع به جنگل آمازون

حقایق عجیب راجع به جنگل آمازون

عبارات مهم : زندگی

جنگل آمازون بزرگترین جنگل زمین است که ۱۳ کیلومتر مربع وسعت داشته و بخش هایی از نه کشور: برزیل، بولیوی، کلمبیا، اکوادور، گویان، گویان فرانسه، پرو، سورینام و ونزوئلا را دربرمی گیرد.

به گزارش برترین ها، جنگل آمازون بزرگترین جنگل زمین است که ۱۳ کیلومتر مربع وسعت داشته و بخش هایی از نه کشور: برزیل، بولیوی، کلمبیا، اکوادور، گویان، گویان فرانسه، پرو، سورینام و ونزوئلا را دربرمی گیرد. دانشمندان تخمین می زنند که این جنگل بیش از دو و نیم میلیون گونه حشره و بیش از چهل هزارگونه درخت و گیاه، ۱۵۰۰ نوع پرنده و بیش از دو هزار نوع ماهی دارد. آمازون علاوه بر گیاه و جانور دارای قبایل بومی و مردمی است که در مناطق دورافتاده زندگی می کنند و هرگز کسی را جز افراد قبیله خودشان ندیده اند. بعضی از این مردم بومی آدمخوار هستند و هر کاشفی به آن ها نزدیک می شود را می کشند و می خورند. آفتاب کمی می تواند از میان انبوه برگ و درختان این جنگل عبور کند. زمین جنگل آنقدر تاریک است که حتی در طول روز هم باید با چراغ قوه در آن راه بروید تا بتوانید ببینید. حیوانات بسیاری مثل میمون و مار از درختان اوج می روند تا به نور خورشید رسیده و گرم شوند و سپس جهت پیدا کردن غذا روی زمین می آیند. جنگل آمازون مکان بسیار جالبی پر از چیزهای خارق العاده است که به بعضی از آن ها اشاره می کنیم:

قبایل بومی
بیش از ده قبیله از گروه های کوچک انسانی در بخش های دورافتاده جنگل آمازون زندگی می کنند. بعضی از آن ها نسبت به غریبه ها و کاشفانی که به مناطق زندگی آن ها سفر می کنند مهربان و کنجکاو هستند. آن ها چیزهایی که دارند مثل پوست حیوانات، تیر و کمان های دست ساز را با وسایل کاربردی کاشفان مثل کارد و ظروف پخت و پز مبادله می کنند. قبایل دیگر بسیار وحشی و خطرناک هستند. بسیاری از کاشفان در ماجراجویی های خود ناپدید شدند و هرگز پیدا نشدند. هیچکس نمی داند چه اتفاقی جهت آن ها افتاده هست. متاسفانه کسانی که به مناطقی از آمازون که پر از بومی های خطرناک است سفر می کنند حتی نمی دانند که مورد تعقیب قرار گرفته اند تا اینکه به آن ها حمله می شود. این بومی ها شکارچیان ماهری هستند که به آرامی حرکت می کنند.

آدمخوار ها
به گزارش سی ان ان در سال ۲۰۰۹ اعضای قبیله کولینا در برزیل مرد جوانی را در جنگل به دام انداخته، کشته، سلاخی کرده و خورده اند. این قربانی تنها ۱۹ سال داشته هست. این منطقه جنگلی در غرب برزیل و در مرز پرو قرار دارد. قبیله کولینا هنگام مبادله وسایلی که نیاز دارند گاهی با مردم روستای انویرا مواجه می شوند. آن ها مدت کوتاهی به دِه می آیند و سپس به جنگل برمی گردند. پلیس هنگامی که راجع به این کشتار فهمید که مردان قبیله جهت ساکنان روستای دیگری راجع به خوردن اندام های یک مرد جوان صحبت می کردند. خانواده این پسرجوان به محل زندگی قبیله کولینا در جنگل رفتند. آن ها از دیدن بدن تکه تکه شده است و جمجمه او که از یک درخت آویزان بود وحشت زده شدند. قانون برزیل به پلیس اجازه نمی دهد وارد زمین های بومی شود بنابراین هیچکس در این قتل دستگیر نشد.

حقایق عجیب راجع به جنگل آمازون

بومی ها چوب برهای غیرقانونی را دستگیر می کنند
مناطق وسیع جنگل های آمازون با آتش سوزی و جنگل زدایی های بی شماری که با نشانه ایجاد زمین جهت مزرعه انجام می شود ویران شده است هست. بااین حال، بعضی قسمت های زمین به وسیله مردم بومی حفاظت می شود. این زمین ها مستقل هستند و قوانین هیچ کشوری در آن ها اعمال نمی شود. بعضی چوب بر ها وارد این مناطق جنگلی می شوند تا درختانی که غیرقانونی بریده اند را بدزدند. ولی اگر به وسیله مردم بومی دستگیر شوند به مسئله بزرگی افتاده اند. بومی ها آن ها را شکنجه می کنند یا حتی می کشند. در این عکس، مرد جوانی را می بینید که به وسیله آن ها دستگیر شده است هست. بومی ها این تصویر را انداخته و منتشر کرده اند تا دیگران را از سرنوشتشان آگاه کنند که اگر تلاش کنند وارد زمین های حفاظت شده است آن ها شوند حماقت بزرگی کرده اند.

توپ های جنگلی
این سنگ ها یک راز واقعی هستند. صد ها سنگ این چنینی در جنگل های آمازون وجود دارد. آن ها مربوط به دوران ماقبل تاریخ هستند. باستان شناسان نتوانسته اند بفهمند که آن ها آیا و چطور ساخته شده است اند. این گوی ها حفاظت می شوند. بعضی از این سنگ ها بش از ۲.۵ متر قطر دارند. سنگ ها از منابعی تشکیل شده است اند که بسیار دورتر از محل کشف شدن آن ها قرار دارند. این یعنی انسان های اولیه که تصور می شود تنها ابزارهای بسیار ابتدایی داشته اند این سنگ های کروی کامل را ساخته اند. آن ها را کیلومتر ها هل داده اند، از تپه ها اوج برده اند، از رودخانه ها و جنگل های انبوه گذشته اند و به این نقطه رسانده اند. بعضی معتقدند این سنگ ها با اهداف مذهبی ساخته شده است اند، با این حال هیچ شاهد واقعی وجود ندارد که این ادعا را تایید کند. منشا و نشانه آن ها یک راز مانده تا زمانی که کسی چیزی در اسناد باستان شناسی پیدا کند که آن را توضیح دهد.

جنگل آمازون بزرگترین جنگل زمین است که ۱۳ کیلومتر مربع وسعت داشته و بخش هایی از نه کشور: برزیل، بولیوی، کلمبیا، اکوادور، گویان، گویان فرانسه، پرو، سورینام و ونزو

ماهی ها نمی توانند در رودخانه جوشان شنا کنند
در مرکز جنگل های آمازون پرو، رودخانه ای وجود دارد که آبش آنقدر داغ است که هرچیزی که اتفاقی داخلش بیفتد را می کشد. دمای این رودخانه به بیش از ۹۳ درجه سانتیگراد می رسد. هر لحظه روی این رود بخار آب جوش جریان دارد. هیچکس علت آن را نمی داند. بعضی معتقدند که یک شرکت معدنی موجب گسستگی ساختار ها زمین گرمایی زیرزمینی شده است و گازهای داغی را از اعماق زمین وارد این رودخانه می کند. مردم محلی فکر می کنند که این رودخانه انرژی معنوی دارد. مردم بومی آمازون جهت دعا و آوازخوانی در اطراف آن جمع می شوند و بازدیدکنندگان هم به آن ها ملحق می شوند. فقط باید مراقب باشند داخل آب نیفتند تا تبدیل به سوپ خوشمزه آدمخواران نشوند.

جنگ های قبیله ای
در بعضی قسمت های جنگل آمازون، جنگ های طولانی بین قبایل جریان دارد. آن ها مدام به هم حمله می کنند، مردان حریف یکدیگر را می کشند و زنان جوان را به بردگی می گیرند. این جنگ ها بدون هشدار شروع می شوند و خشونت آن ها باورنکردنی هست. آن ها از سلاح های ابتدایی، ولی کشنده استفاده می کنند. به علت احتمال حمله، بسیاری از قبایل چادرنشین هستند. آن ها مجبورند مدام به قسمت های متفاوت جنگل مهاجرت کنن تا از دشمنانشان دور بمانند. این جنگ ها جمعیت قبایل را محدود نگه می دارد و مانع رونق آن ها می شود.

ماری که بیش از ۹ متر طول دارد
در سال ۱۹۲۲ یک کشیش کاتولیک به نام پدر ویکتور هینز به رودخانه آمازون در بخش دورافتاده ای از برزیل در منطقه پارا رفته بود. او گزارش داد که ماری دیده که بیش از ۲.۵ متر طول داشته هست. هفت سال بعد هنگامی که کشیش باز به همان منطقه رفت دوباره مار را دید. دومین بار مار در آب شنا می کرد و چشمانش آنقدر بزرگ بود که ابتدا آن ها را با چراغ های قایق اشتباه گرفت. مارهای بوآ که ۳ تا ۹ متر طول دارند در جنگل های آمازون عادی هست. البته مارهای بزرگتری هم وجود دارند.

حقایق عجیب راجع به جنگل آمازون

آمازونی های آدم ندیده
بسیاری از مردم قبایل بومی در مناطقی زندگی می کنند که هیچ ارتباطی با بقیه دنیا ندارند. زندگی آن ها بر اساس ارتباط با محیط زیست است که مردم دنیای مدرن احتمالا هرگز آن را درک نمی کنند. آمازون منطقه ای غنی و هم چنین «شش های زمین» هست. همه درختان و گیاه های اکسیژن تولید کرده و هوا را از کربن دی اکسید که منبع تغییرات آب و هوایی است پاک می کنند. این یکی از دلایل مهم نیاز به نجات جنگل های آمازون هست. بسیاری از داروهای بافایده از گیاه های و منابع این جنگل کشف شده است اند. جهت مثال، آسپیرین که مرسوم ترین داروی مسکن دنیا است از یک ماده شیمیایی ساخته می شود که از پوست درخت استخراج می شود. هزاران داروی بافایده بالقوه وجود دارند که هنوز کشف نشده اند. تنها یک درصد از گونه های گیاهی و درختان کاملا فهرست و ارزیابی شده است اند. درصد کمی از آن ها از نظر خاصیت درمانی مورد آزمایش قرار گرفته اند. آمازون واقعا یکی از گنجینه های دنیا است که همه باید قدرش را بدانیم.

جنگل آمازون بزرگترین جنگل زمین است که ۱۳ کیلومتر مربع وسعت داشته و بخش هایی از نه کشور: برزیل، بولیوی، کلمبیا، اکوادور، گویان، گویان فرانسه، پرو، سورینام و ونزو

سر سنگی باستانی کنده کاری شده
این سر حکاکی شده است در دهه ۱۹۵۰ در بخشی از آمازون کشف شد که با داشتن سرهای سنگی بزرگ مشهور هست. این یکی منحصر به فرد هست، لیکن شاخصه های صورت آن شباهتی به مردم بومی ندارد. یک باستان شناس در یک فیلم مستند سال ۲۰۱۲ متوجه شد که این سر نشان دهنده هیچ یک از فرهنگ های پیش از تاریخی نیست که هنگام ساخت سر وجود داشته اند. در عوض، شاخصه های صورت شبیه قفقازی هاست که جای تعجب دارد، لیکن هیچ ارتباطی بین مردم بومی و سفید پوست ها ممکن نبوده هست. بعضی معتقدند که سفیدپوستی که در این سنگ نمایش داده شده است یک بازدیدکننده فرازمینی بوده به مردم بومی کمک کرده با تکنولوژی مورد نیاز جهت استخراج سنگ و کنده کاری سر و انتقال آن از معدن به جنگ آشنا شوند. جالب است که نگاه این سر رو به آسمان هست. شورشیان این سر را ویران کرده اند، با این حال ممکن است سرهای دیگری هم وجود داشته باشد که اجداد همین قبایل آن ها را ساخته اند.

دام عنکبوت
یک عنکبوت کوچک شگفت انگیز در جنگل آمازون وجود دارد که هنوز اسم ندارد. این عنکبوت توانایی دفاعی منحصر به فردی دارد که می تواند طعمه ای بسازد که بسیار بزرگ تر از خودش است و آن را در میان تارهای خود قرار می دهد تا شکارچیان را بترساند. این عنکبوت جهت ساخت مجسمه طعمه عنکبوت که بسیار واقعی به نظر می رسد، از قسمت هایی از تارش، آلودگی هایی که در این قسمت جمع شده است اند، قسمت هایی از حشرات و موهای ریخته خود استفاده می کند. این طعمه جهت سایر حشرات جنگل ترسناک هست. این تنها گونه آشنا شده است عنکبوت است که از این روش استفاده می کند و احتمالا عنکبوت جدیدی است که به تازگی کشف شده است است.

حقایق عجیب راجع به جنگل آمازون

عنکبوتی که اندازه توپ بسکتبال است
اگر عنکبوت قبلی به اندازه کافی برایتان جالب نبود عنکبوت واقعی دیگری را به شما معرفی می کنیم که به اندازه یک توپ بسکتبال هست. رتیل هایی در جنگل آمازون ونزوئلا وجود دارند که بسیار بزرگ هستند. بومیان ادعا می کنند عنکبوت هایی را در این منطقه دیده اند که هنگامی که روی پاهای عقب خود بلند می شوند به اندازه انسان هستند. داستان هایی راجع به سگ هایی وجود دارد که به وسیله این عنکبوت ها شکار و خورده شده است اند. داستان دیگر راجع به فرزند ای می گوید که به وسیله یک عنکبوت غول پیکر برده شده است هست. در سال ۲۰۰۸ گروهی از کاشفان به دنبال پیدا کردن چنین عنکبوت هایی به آمازون رفتند و توانستند عنکبوتی به اندازه یک توپ بسکتبال پیدا کنند، ولی نتوانستند عنکبوتی به اندازه انسان پیدا کنند. با این حال به این معنی نیست که چنین عنکبوتی وجود ندارد.

بومیان قد بلند و سفید پوست
یکی دیگر از شواهد ارتباط سفیدپوستان با قبایل بومی آمازون این تصویر است که مردم سفید پوست و قدبلندی از آمازون را نشان می دهد. مدیر این قبیله بیش از ۲.۱ متر قد دارد و زنان هم کاملا قدبلند هستند. آن ها آدمخوار هستند. این قبیله نخستین بار در قرن هجدهم به وسیله کاشف اسپانیایی کشف شد. او در سال ۱۵۴۲ راجع به برخوردش با این قبیله نوشت و توصیف کرد که آن ها بسیار بلند قد و سفید پوست هستند و چشمان آبی و موهای بلوند دارند. آن ها بومی هایی با ظاهر اروپایی بودند که در منطقه بسیار دور افتاده ای از جنگل آمازون زندگی می کردند. آخرین مواجهه ثبت شده است به وسیله الکساندر همیلتون رایس در سال ۱۹۲۵ بود که این تصویر هم گرفته شد. ممکن است نوادگان تصویر اوج هنوز هم زنده باشند.

ماریکوکسی (Maricoxi)
ماریکوکسی آمریکای جنوبی شبیه پاگنده های آمریکای شمالی هست. ماریکوکسی ها شبه انسان های بزرگ و شبیه میمونی هستند که می توانند ۳.۶ متر رشد کنند. آن ها مانند انسان های اولیه زندگی می کنند. با استفاده از تیر و کمان شکار می کنند و دهکده های کوچک می سازند. کاشف بریتانیایی مشهور، کلنل پرسی اچ. فاوست (Colonel Percy H. Fawcett) آن ها را در سال ۱۹۱۴ کشف کرد. کلنل آن ها را بسیار مو دار توصیف کرد که تنها با خرخر کردن صحبت می کنند و هنگامی که به دهکده آن ها نزدیک شوید مثل دشمن با شما برخورد می کنند. کلنل همراه با تیمش دوباره در سال ۱۹۲۵ به آن منطقه بازگشت و به دنبال شهر گمشده ای گشت که شایعه شده است بود در جنگل وجود دارد. او و کل تیمش ناپدید شدند. هیچکس نمی داند چه اتفاقی جهت آن ها افتاده هست. شاید به وسیله ماریکوکسی ها کشته شده است باشند.

مپینگواری (Mapinguari)
این حیوان با موهای قرمز قهوه ای و چنگال های تیز خود بسیار ترسناک به نظر می رسد. هنگامی که روی پاهای عقب خود می ایستد بیش از ۱.۸ متر قد دارد. با این حال، گوشتخوار نیست. این حیوان گیاهخوار است و قسمت های داخلی و نرم درختان را با استفاده از پنجه های خود می خورد. این حیوان معمولا در جنگل های آمازون بولیوی و برزیل دیده می شود. او شب ها به دنبال علوفه به عنوان غذا می گردد و تا جایی که ممکن است از انسان ها دوری می کند. به همین علت به ندرت دیده می شود. اگر آن را در جنگل ببینید با صدای بلند و جیغ مانند خود تلاش می کند شما را بترساند. این حیوان چنان بوی بدی دارد که به گفته مردم بومی باعث می شود موقعیت خود را گم کنید. این حیوان از آب دوری می کند و دوست دارد گله وحشی پکاری ها را همراهی کند که پستانداران کوچکی شبیه خوک هستند.

شهر غول ها
این شهر گمشده در سال ۲۰۱۲ در جنگل های آمازون اکوادور کشف شد. نقطه مرکزی شهر یک هرم عظیم است که ۷۸ متر ارتفاع دارد. از آنجا که همه چیز در این شهر در مقیاس بزرگی وجود دارد نام آن را شهر غول ها گذاشته اند. نه تنها ابعاد ساختمان ها، بلکه اندازه ابزارهای دستی هم بسیار بزرگ هست. این ابزار ها آنقدر بزرگ بودند که غیرممکن است یک انسان معمولی قادر به استفاده از آن ها بوده باشد. علاوه بر این، سنگ هایی که جهت ساخت شهر استفاده شده است اند بسیار عظیم و فاصله معدنی که از آن استخراج شده است اند بسیار دور بوده هست. محققانی که این سایت را مطالعه کرده اند اعتقاد دارند کسانی که این شهر را ساخته اند بین ۳. ۶ تا ۴. ۸ متر بوده اند. هم چنین انواع خاصی از تکنولوژی را داشته اند که به آن ها اجازه می داده سنگ ها را از چنین فاصله ای بیاورند و با دقت لیزر برش دهند. باستان شناسان می گویند درست مثل راز اهرام مصر باستان که هیچ تکنولوژی آشنا شده است ای وجود نداشته که در آن وقت به چنین شهری دست یابند.

واژه های کلیدی: زندگی | آمازون | عنکبوت | آمازون | عنکبوت | اخبار گوناگون

حقایق عجیب راجع به جنگل آمازون

حقایق عجیب راجع به جنگل آمازون

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs